
Je tomu osm let, co trvá vojenská operace „Trvalá svoboda” armády spojených států Ameriky a operace Herrick, ozbrojených sil Velké Británie.(1) Obléhání Afghánistánu se dodnes účastní i armáda České Republiky, jako součást spřátelených vojsk, které přispěchaly na pomoc loutkové pro-západní vládě Hamída Karzáího (2), dosazeného v průběhu invaze administrativou SSA, někdejšího prominentního mudžáhida, koordinátora protisovětských aktivit CIA v Afghánistánu v 80. letech, konfidenta jejího ředitele Billa Caseyho, G.H.W. Bushe a nepochybně i parťáka Usámy bin Ladina, se kterým zákonitě musel spolupracovat v organizaci Miltona Beardena „Maktab al-Khidamar”, neboli „Al-Kifah” a frekventovali pakistánský finanční institut Bank of Credit and Commerce International (BCCI).(3)
Česká armáda se má nicméně díky dobré vůli poslanců sněmovny ČR armáda ČR z bojových misí v Afghánistánu do konce roku stáhnout. (4)
Zjednodušeně šlo o následující zápletku: CIA dlouhodobě spolupracovala se „Studenty” (paštunsky: Talibán) zejména prostřednictvím pákistánské tajné služby (ISI) a svých operativců, informátorů, tlumočníků, pašeráků a překupníků v regionu, kterým se říkalo v hantýrce „báze”, jak vysvětlil jednou provždy Robin Cook, svého času britský ministr zahraničí, ve článku „Boj proti terorismu nemůže být vyhrán vojenskými prostředky” publikovaném 8 července 2005 v listu „The Guardian”. (5)
Báze, arabsky „Al qeidat” jako zkratka slova databáze „Q’eidat ilmu’ti’aat”, dnes již běžně zmutovaného synonymu pro virtuální univerzální teroristickou skupinu „Al-Kájda”, která má na svědomí vlastně téměř veškeré zlo na světě, jakoby to byl romantizovaný synonym ďábla! (6)
Po stažení sovětských vojsk z Afghánistánu a pádu komunistického vládce Muhammada Nadžíbulláha, zastával Karzáí úřad náměstka ministra zahraničí v nové vládě Rabáního. Když Talibán za podpory Spojených států amerických uchvátil moc v zemi (7), spolupracoval s ním Karzáí, nejpozději až do doby, kdy si toto původně nadějné hnutí studentů (Koránu) neporozumělo se svými sponzory ohledně výstavby transafghánského plynovodu „TAPI” a bylo odsouzeno ke svržení. (8)
4.9.2001 měla Condoleezza Rice, tehdy poradkyně Národní Bezpečnostní Rady Spojených států v ruce Prezidentskou směrnici (NSPD) č.9, a prostředky pro vyzbrojení Severní Aliance – přirozeného nepřítele Talibánu, ve výši 125-200 milionů USD. Tuto směrnici dostal prezident G. W. Bush na stůl nejpozději 9.9.2001 tvrdí Jim Miklaszewski, reportér z NBC News. Severní Aliance již v květnu 2001 vyjednávala v Düsseldorfu prostřednictvím svrženého presidenta Rabbáního a velitele Ahmeda Šáha Masúda vojenskou a finanční podporu pro boj s Talibánem, zatímco šéf ruské tajné služby Nikolaj Patrošev souběžně jednal s Teheránem. (9)
Prestižní zpravodajská agentura Jane’s psala již 5. března 2001 o vznikající koalici Spojených států a Indie, Íránu a Ruska proti Talibánu.(10) Tuto skutečnost podle BBC potvrdili i pákistánští vládní činitelé, kteří byli diplomaty Spojených států o chystaném úderu na Talibán informováni již v červenci 2001. Úder měl být veden přes Tadžikistán a kupodivu i Uzbekistán s pomocí ruských jednotek, které tam měly být připraveny, a měl být zahájen nejpozději v říjnu, kvůli příznivému počasí. (11)
Nával Trvalé Svobody propukl 7. října 2001. V listopadu 2006 převzala velení okupačních jednotek operace ISAF oficiálně Organizace Severoatlantického Paktu (OSAP – mylně označována NATO). S trvalou svobodou, která trvá do dnes, a účastí na operaci ISAF, se stala Česká republika spolupachatelem a okupantem. Podle utajované zprávy NATO, již nedávno vynesl plukovník Owen McNally agentuře Human Rights Watch, stála tato operace životy 8000 civilistů… (12)
A českého daňového poplatníka přijde okupace tvrdě zkoušeného horského státu v roce 2009 na šťavnatých 1,892.750.776,- korun českých, krize nekrize. (13)
Milý voliči a daňový poplatníku, pro tento návrh hlasovalo v poslanecké sněmovně 105, proti 66 z přihlášených 185 poslankyň a poslanců. Kdo jak hlasoval je zaznamenáno zde: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=48695
Rozmysleme si dobře, jak se postavíme ke svobodě a sebeurčení jiných národů, zejména v optice našich vlastních historických zkušeností…
Vydáno: 9. října 2009 na serveru Czech Free Press
___________________
Poznámky pod čarou:
(1) http://en.wikipedia.org/wiki/War_in_Afghanistan_(2001%E2%80%93present)
(2) http://en.wikipedia.org/wiki/Hamid_Karzai#Chairman_to_Interim_President_of_Afghanistan
(3) http://en.wikipedia.org/?title=Maktab_al-Khidamar
(4) Doprovodné usnesení Poslanecké sněmovny k tisku č. 709 ze středy 4. února 2009
(5) „Struggle against terrorism cannot be won by military means”
(7) cfr. Interview with Hamid Karzai, President of Afghanistan, Oxford International Review, Kabul, Afghanistan February 11, 2005.
a „From the 1998 Congressional Record: U.S. INTERESTS IN THE CENTRAL ASIAN REPUBLICS”
(velmi zajímavá diskuze v podvýboru sněmovny Spojených států amerických z r. 12.2.1998)
(9) „NSPD-9: Combating Terrorism, October 25, 2001″
a „U.S. sought attack on al-Qaida White House given plan days before Sept. 11″
a video: http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/4587618#4587618
a “India and Iran will “facilitate” the planned US-Russia hostilities against the Taliban”
(10) „India joins anti-Taliban coalition, by Rahul Bedi”
(11) US ‚planned attack on Taleban’
(12) British officer leaked 8,000 Civilians killed in Afghanistan (February 5 2009)
(13) Sněmovní tisk 641/0. Vl.n. působení sil a prostředků v zahraničí v roce 2009.
Leave a Reply
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.