Osmé výročí invaze do Afghánistánu

Je tomu osm let, co trvá vojenská operace „Trvalá svoboda” armády spojených států Ameriky a operace Herrick, ozbrojených sil Velké Británie.(1) Obléhání Afghánistánu se dodnes účastní i armáda České Republiky, jako součást spřátelených vojsk, které přispěchaly na pomoc loutkové pro-západní vládě Hamída Karzáího (2), dosazeného v průběhu invaze administrativou SSA, někdejšího prominentního mudžáhida, koordinátora protisovětských aktivit CIA v Afghánistánu v 80. letech, konfidenta jejího ředitele Billa Caseyho, G.H.W. Bushe a nepochybně i parťáka Usámy bin Ladina, se kterým zákonitě musel spolupracovat v organizaci Miltona Beardena „Maktab al-Khidamar”, neboli „Al-Kifah” a frekventovali pakistánský finanční institut Bank of Credit and Commerce International (BCCI).(3)

Česká armáda se má nicméně díky dobré vůli poslanců sněmovny ČR armáda ČR z bojových misí v Afghánistánu do konce roku stáhnout. (4)

Zjednodušeně šlo o následující zápletku: CIA dlouhodobě spolupracovala se „Studenty” (paštunsky: Talibán) zejména prostřednictvím pákistánské tajné služby (ISI) a svých operativců, informátorů, tlumočníků, pašeráků a překupníků v regionu, kterým se říkalo v hantýrce „báze”, jak vysvětlil jednou provždy Robin Cook, svého času britský ministr zahraničí, ve článku „Boj proti terorismu nemůže být vyhrán vojenskými prostředky” publikovaném 8 července 2005 v listu „The Guardian”. (5)

Báze, arabsky „Al qeidat” jako zkratka slova databáze „Q’eidat ilmu’ti’aat”, dnes již běžně zmutovaného synonymu pro virtuální univerzální teroristickou skupinu „Al-Kájda”, která má na svědomí vlastně téměř veškeré zlo na světě, jakoby to byl romantizovaný synonym ďábla! (6)

Po stažení sovětských vojsk z Afghánistánu a pádu komunistického vládce Muhammada Nadžíbulláha, zastával Karzáí úřad náměstka ministra zahraničí v nové vládě Rabáního. Když Talibán za podpory Spojených států amerických uchvátil moc v zemi (7), spolupracoval s ním Karzáí, nejpozději až do doby, kdy si toto původně nadějné hnutí studentů (Koránu) neporozumělo se svými sponzory ohledně výstavby transafghánského plynovodu „TAPI” a bylo odsouzeno ke svržení. (8)

4.9.2001 měla Condoleezza Rice, tehdy poradkyně Národní Bezpečnostní Rady Spojených států v ruce Prezidentskou směrnici (NSPD) č.9, a prostředky pro vyzbrojení Severní Aliance – přirozeného nepřítele Talibánu, ve výši 125-200 milionů USD. Tuto směrnici dostal prezident G. W. Bush na stůl nejpozději 9.9.2001 tvrdí Jim Miklaszewski, reportér z NBC News. Severní Aliance již v květnu 2001 vyjednávala v Düsseldorfu prostřednictvím svrženého presidenta Rabbáního a velitele Ahmeda Šáha Masúda vojenskou a finanční podporu pro boj s Talibánem, zatímco šéf ruské tajné služby Nikolaj Patrošev souběžně jednal s Teheránem. (9)

Prestižní zpravodajská agentura Jane’s psala již 5. března 2001 o vznikající koalici Spojených států a Indie, Íránu a Ruska proti Talibánu.(10) Tuto skutečnost podle BBC potvrdili i pákistánští vládní činitelé, kteří byli diplomaty Spojených států o chystaném úderu na Talibán informováni již v červenci 2001. Úder měl být veden přes Tadžikistán a kupodivu i Uzbekistán s pomocí ruských jednotek, které tam měly být připraveny, a měl být zahájen nejpozději v říjnu, kvůli příznivému počasí. (11)

Nával Trvalé Svobody propukl 7. října 2001. V listopadu 2006 převzala velení okupačních jednotek operace ISAF oficiálně Organizace Severoatlantického Paktu (OSAP – mylně označována NATO). S trvalou svobodou, která trvá do dnes, a účastí na operaci ISAF, se stala Česká republika spolupachatelem a okupantem. Podle utajované zprávy NATO, již nedávno vynesl plukovník Owen McNally agentuře Human Rights Watch, stála tato operace životy 8000 civilistů… (12)

A českého daňového poplatníka přijde okupace tvrdě zkoušeného horského státu v roce 2009 na šťavnatých 1,892.750.776,- korun českých, krize nekrize. (13)

Milý voliči a daňový poplatníku, pro tento návrh hlasovalo v poslanecké sněmovně 105, proti 66 z přihlášených 185 poslankyň a poslanců. Kdo jak hlasoval je zaznamenáno zde: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=48695

Rozmysleme si dobře, jak se postavíme ke svobodě a sebeurčení jiných národů, zejména v optice našich vlastních historických zkušeností…

 

Vydáno: 9. října 2009 na serveru Czech Free Press

___________________

Poznámky pod čarou:

(1) http://en.wikipedia.org/wiki/War_in_Afghanistan_(2001%E2%80%93present)

(2) http://en.wikipedia.org/wiki/Hamid_Karzai#Chairman_to_Interim_President_of_Afghanistan

(3) http://en.wikipedia.org/?title=Maktab_al-Khidamar

(4) Doprovodné usnesení Poslanecké sněmovny k tisku č. 709 ze středy 4. února 2009

(5) „Struggle against terrorism cannot be won by military means”

(6) Al Qaeda – the Database

(7) cfr. Interview with Hamid Karzai, President of Afghanistan, Oxford International Review, Kabul, Afghanistan February 11, 2005.

(8) August 9, 1998: Northern Alliance Stronghold Conquered by Taliban; Pipeline Project Now Looks Promising’

„From the 1998 Congressional Record: U.S. INTERESTS IN THE CENTRAL ASIAN REPUBLICS”

(velmi zajímavá diskuze v podvýboru sněmovny Spojených států amerických z  r. 12.2.1998)

(9) „NSPD-9: Combating Terrorism, October 25, 2001″

„U.S. sought attack on al-Qaida White House given plan days before Sept. 11″

a video: http://www.msnbc.msn.com/id/21134540/vp/4587618#4587618

“India and Iran will “facilitate” the planned US-Russia hostilities against the Taliban”

(10) „India joins anti-Taliban coalition, by Rahul Bedi”

(11) US ‚planned attack on Taleban’

(12) British officer leaked 8,000 Civilians killed in Afghanistan (February 5 2009)

(13) Sněmovní tisk 641/0. Vl.n. působení sil a prostředků v zahraničí v roce 2009.

Be the first to comment

Leave a Reply