Bude TOP09 další Myslivcův FLOP à la Nadace Bohemiae 01?

Zdroj: Czech Free Press

Zveřejněno: 28. 8. 2009

Šaráda jménem “Nadace Bohemiae”, které vdechl roku 1991 krátký a nevalně úspěšný život právě Karel Schwarzenberg, společně s kumpány Baťou, Dlouhým, Švejnarem, Zieleniecem, Salzmannem, Lobkowiczem a dalšími, skončila roku 2001 velkým třeskem. Nezisková organizace Nadace Bohemiae měla, podobně jako letošní nevydařené předsednictví EU pod taktovkou furiantského tria TOPolánek, Schwarzenberg, Vondra, údajně jako svůj hlavní cíl vytvářet dobré jméno České republiky ve světě. Opak byl pravdou.

Svou činnost zajišťovala Nadace z peněz od sponzorů, především velkých českých podniků. Finanční úřad však zpochybnil způsob účtování nadace a doměřil jí daň ve výši asi tří milionů korun. Neochota nadace vyměřenou pokutu zaplatit vedla k její likvidaci. Finanční úřad považoval praxi nadace za podvod. Nadace přijímala peníze zajímavým trikem: sponzorská firma si zapsala peníze věnované nadaci do účetnictví jako náklady na reklamu. Nadace Bohemiae si naproti tomu peníze zaúčtovala jako dar, který se nezdaňuje. A to buďto  protože (a nebo přestože) jejím sponzorem byla obrovská nadnárodní auditorská a účetní firma PriceWaterhouseCoopers.

Zajímavé bude zjistit, zdali TOP09 funguje stejným způsobem. Čím dříve totiž udělá TOP STOP, tím lépe, neboť jinak tento těžkopádný instrument Trilaterální komise, podvratného kartelu nadnárodní finanční oligarchie, vedeného Davidem Rockefellerem, zahalený do hábitu Orwellovské pravdolásky, vybavený nadchnutými advokáty vojenské přítomnosti vojsk SSA na českém teritoriu definitivně zatočí i s těmi posledními zbytky demokracie v této zemi. Jeho nástup na média a jejich prostřednictvím na mozky obyvatel Republiky lze připodobnit s výkonem velkokapacitní průmyslové prádelny (konec konců, pravděpodobně i ty finanční praktiky). Od začátku své existence se tento politický novotvar vyznačuje lží, manipulací, lavírováním, překrucováním výzkumů veřejného mínění ve stylu barevných revolucí, netransparentností svého účetnictví, zejména s ohledem na sponzorské finanční dary, nekompromisním očerňováním politické konkurence zcela v tomto stylu a pofidérním obsazením těžce kompromitovanými lidmi (počínaje padákovým ex-ministrem, nebo zpívající zapomnětlivou exministryní, konče ratolestí pobělohorských austrofeudálů, kteří se zapsali do nedávných dějin národa založením koncentračního tábora pro Romy a Židy v Letech a Benešovými dekrety explicitně popsanou kolaborací s okupanty za třetí říše, a kteří v tom hodlají pokračovat podporou další okupace podpisem smlouvy SOFA, která do ČR ještě více vpustí nejagresivnější armádu světa). Koncentrace mediálního vlivu, koncentrace politických turistů typu Schwarzenberg (ODA, US/DEU – senátor, SZ – ministr, TOP09 – předseda) nebo Parkanová (OF, ODA, KDU-ČSL), poukazuje na skutečnost, že se může jednat jen o zcela účelové seskupení politicky vyhořelých oportunistů s jednoznačně nekalým záměrem podvést voliče a konečně vydat Českou republiku do rukou nadnárodní oligarchie. Na podobný výplach mozku musí být skutečně silný žaludek a pramálo skrupulí. Skočit na takový kus levného sýra může jen velmi omámená bílá myš.

Odkazy:

Nadace Bohemiae v likvidaci, obchodní rejstřík

Osobní stanovisko Schwarzenberga k likvidaci Nadace Bohemiae, k zakládání nové

politické strany a k lidovcům vlastními slovy v interview s Václavem Moravcem na BBC

Více na nevolímKarla.cz

Be the first to comment

Leave a Reply